GÜVENLİ VE DÜRÜST OYUN

Dürüst oyun konusuyla ilgilendiğiniz için teşekkürler! Güvenli bir oyun ortamı sunmak, bizim de en büyük önceliğimizdir. Herkese dürüst ve eğlenceli oyunlar sunabilmek için sahteciliğe veya hileli davranışlara karşı hoşgörüsüz davranıyoruz.
Hileli hizmet sağlayanlar, çoğu zaman yasa dışı faaliyetler e, bilgisayar korsanlığına ve masum insanların dolandırılma sı işine bulaşmışlardır. Dolayısıyla, bu tip hizmetleri kullanmak, diğer oyunculara karşı dürüst olmamanın yanı sıra, kişinin kendi hesabının ve mali verilerinin kontrolünü kaybetmesi riskini de beraberinde getirir.

Mükemmel bir oyun ortamı oluşturmamıza yardımcı olmak ve de hesabınızı ve aygıtınızı saldırılara karşı korumak için lütfen aşağıdaki tehlikelerden uzak durun:

1. ÜÇÜNCÜ KİŞİLERE AİT YAZILIMLAR

Üçüncü kişilere ait yazılımlar, oyun deneyimini manipüle eden onaylanmamış uygulamalardan oluşur. Bu yazılımlar, oyunun işlevselliğini değiştirerek dürüst olmayan avantajlar sağlamayı amaçla r ve bunu yaparken de oyuncuların hesaplarını ve gizliliğini de riske atabilir.

Üçüncü kişilere ait yazılımlar şunları içerir:

  • Oyunun işlevselliğini dürüst olmayan şekilde değiştiren hackler (kodları kıran uygulamalar), modlar (kodları değiştiren uygulamalar) veya programlar
  • "Bot"lar (oyuncu davranışları sergileyen uygulamalar) veya otomatik oynama hizmet ya da betikleri
  • Oyun sonuçlarını değiştirmeye veya hak edilmemiş ilerlemeler kaydetmeye yönelik diğer her türlü program

2. İZİNSİZ TAŞ SATIŞI VE OYUN EKONOMİSİNE SALDIRI

Bazı web siteleri ve bireyler, oyuncuların gizli verilerini ve çalıntı kredi kart ları kullanarak oyun a özgü para birimlerini gerçek para karşılığında satarlar.

Bu şekilde davrananlar, hesabınıza erişmek için size özel oturum- açma bilgilerin iz isterler. Satıcılar, çalınmış kredi kartlarıyla veya başka hileli ödeme yöntemleriyle sizin hesabınız üzerinden oyun a özgü para birimleri satın alırlar ve sizin bundan ötürü başınıza gelebilecekleri umursamazlar.

ÖNEMLİ:  Size özel oturum açma bilgilerini yasa dışı kişilere verirseniz, sadece oyununuzu değil mali verilerinizi ve çevrimiçi güvenliğinizi de kalıcı olarak büyük bir risk e atmış olursunuz. 

3. OYUN HESAPLARININ SATIN ALINMASI VE SATILMASI

Hesap satıcıları, oyunda ilerlemiş hesapların tanıtımını yaparlar ve oyunda ilerlemek isteyen oyuncuları, baştan çıkarıcı fakat gerçek çi olmayan vaatlerle tuzağa düşürmeye çalışırlar. 

Hesap satışıyla ilgili riskler şunlardır:

  • Satıcı, paranızı alıp hesa bı size hiçbir zaman vermeyebilir
  • Satıcının o hesabı kullanmaya devam etmeyeceğinden emin olamazsınız
  • Aynı hesabı, birden fazla kişiye satıyor olabilirler
  • Hesabın durumu belli değildir; zaten kalıcı bir yasak la karşı karşıya olabilir
  • Hesap hiçbir zaman güven li olmayacaktır; Supercell, gizliliği ihl âl edilmiş hesaplara destek sağlayamaz
  • Hesaba para ver ecek olursanız, o hesap yine de hiçbir zaman gerçekten size ait olmayacaktır

SONUÇLAR

Sahteci davranışlar , hile yapmak ve oyunların dışında gerçekleşen her tür ticari faaliyet, Supercell Hizmet Koşulları tarafından kesin olarak yasaklanmıştır. Yukarıda belirtilen davranışların herhangi birin e katılmanız, kendisi başlıbaşına bir tehlike ol an hesap gizliliğinin ihl âlin e ek olarak, oyuna özgü para larınızın geçersiz kılınması, oyunun geçici olarak askıya alınması ve hatta oyun hesabının daimi olarak kapatılması gibi cezalara da yol açabilir.

Ayrıca, sahteci davranışlara bulaşmış veya gizliliği hileli hizmet sağlayanlarca ihl âl edilmiş oyun hesaplarına destek sağlayamıyoruz.

Lütfen tüm bu sorunlardan kaçınarak hesabınızı güvende tutun. Gerçekten de zaman ınıza ve paranıza değmeyece ktir.