Hayran İçeri̇ğİ poli̇ti̇kasi

Son güncelleme: 19 Aralık 2016

Topluluğumuzu seviyoruz ve oyuncuların Supercell'in markaları ile yapabilecekleri ve yapmak isteyecekleri şeylerin harika olduğunu düşünüyoruz! Bir Barbar bile pek çok oyuncunun yalnızca oyunlarda harika şeyler yaratmak için Supercell Varlıklarını (aşağıya bakınız) kullanmak isteyeceğini anlayabilir.  Bu konuda çok ama çok heyecanlıyız. Ancak bazen insanlar fazla ileri gidiyor ve topluluğu kendi ürünlerinin, hizmetlerinin, sitelerinin veya videolarının Supercell ile bağlantılı olduğuna, Supercell tarafından desteklendiğine veya üretildiğine ikna etmeye çalışıyor. Bunu, Topluluğumuzdan ve Supercell oyun ekiplerinin çabalarından istifade etmek için kasten yapan insanlar var. Bu durum oyuncuların, bu içeriğin resmi olduğuna dayanarak sunulan bilgilere inanmalarına, ürünler satın almalarına ve hatta kişisel bilgilerini vermelerine sebep olabilir. Bu bizi çok mutsuz etmektedir.

Bu Hayran İçeriği Politikası, Hayran İçeriği amaçları için tarafımızdan sağlanan tüm ilgili hayran setleri ("Supercell Varlıkları") de dahil olmak üzere Clash of Clans, Clash Royale, Hay Day ve Boom Beach'ten doğan Supercell Oy'nin ("Supercell") telif hakları ile ticari markalarını kullanımınızı yönetir.  Bu Politikanın ihlallerine karşı herhangi bir uyarıda bulunmayacağız.

1. HAYRAN İÇERİĞİ İÇİN BELİRLİ KURALLAR

Yalnızca Hayran İçeriği Amaçları için.. Hayran İçeriği amaçlarından bahsettiğimizde şunları kastediyoruz:  Hayran İçeriğindeki Supercell Varlıklarını kullanımınız, Supercell ürünlerini yalnızca bu Politika kapsamında izin verildiği şekilde görüntülemek, tanımlamak ve tartışmak ile sınırlı olmalıdır. Supercell oyun karakterlerini baz alarak oyun geliştirmek gibi Supercell Varlıklarına dayanan yeni ürünler veya içerikler oluşturamazsınız. Bunlar ücretsiz olsalar bile bunu yapamazsınız.  İzinli Hayran İçeriği normalde, bu Politikaya uygun oldukları sürece, ticari olmayan ve hayranlar tarafından oluşturulmuş çevrimiçi kılavuzlar ile kılavuz uygulamalarını, hayran buluşmalarını, hayran sayfalarını ve oyunun oynanış videolarını içerir.

Ticari davranmayın. Supercell tarafından açıkça onaylanmadığı sürece Hayran İçeriğinizin müşterilerine veya ziyaretçilerine hiçbir şekilde ücret (uygulama içi işlevsellikleri dahil) uygulama izniniz bulunmamaktadır. Ancak Hayran İçeriğinizi reklamları kullanarak paraya çevirebilirsiniz. Reklam kullanırsanız bu reklamların yürürlükteki tüm yasalara, kurallara, yönetmeliklere ve geliştirici politikalara uyması gerekmektedir.

Supercell'in markasına saygı gösterin. Supercell'in, Hayran İçeriğinizin sponsoru veya yaratıcısı olduğu ya da içeriğinizi desteklediği izlenimini oluşturamazsınız. Ayrıca Supercell Varlıklarından, Supercell'in logolarına, ticari markalarına ya da Supercell'in ürünlerinin ve hizmetlerinin diğer unsurlarına benzeyen hiçbir materyal oluşturamazsınız. Supercell Varlıklarını, açık iznimiz olmadan değiştiremezsiniz.

Çevrimiçi tutun. Siz ve Supercell arasında ayrı, açık bir yazılı sözleşme olmaksızın Supercell Varlıklarını ya da diğer Supercell fikri mülkiyetlerini taşıyan örneğin tişört gibi fiziksel eşyaları (ücretsiz veya başka türlü) üretemez veya dağıtamazsınız.

Roman, sahne oyunları veya benzerleri yapılamaz. Açık yazılı iznimiz olmadan Supercell'in fikri mülkiyetini içeren hiçbir roman, sahne oyunu veya başka türlü uyarlamalar üretemez veya oluşturamazsınız.

Yasal uyarıları ekleyin.  Supercell Varlıklarını kullanımınızla ilişkili olarak Hayran İçeriğinin son kullanıcıları için okunabilir bir yazı tipinde aşağıdaki bildirimi (veya büyük ölçüde benzer başka bir resmi olmama bildirimi) ekleyin: "Bu içerik Supercell ile ilişkili değildir, Supercell tarafından desteklenmemiş, sponsorluk verilmemiş veya özel olarak Supercell tarafından onaylanmamıştır ve Supercell bu içerikten sorumlu değildir. Daha fazla bilgi için Supercell'in Hayran İçerik Politikasına bakınız: www.supercell.com/fan-content-policy."

Etki alanı veya benzeri mecraları kullanamazsınız. Tarafımızla açık bir yazılı sözleşme yapılmadığı sürece Hayran İçeriğiniz için Supercell'in ticari markalarını (SUPERCELL, CLASH ROYALE, CLASH OF CLANS, HAY DAY veya BOOM BEACH gibi) içeren hiçbir etki alanı, sosyal medya hesabı veya ilişkili alan adreslerinin kayıtlarını yapamazsınız. 

2. HAYRAN BULUŞMALARI

Bir hayran buluşması organize etmeyi planlıyorsanız,­­­ bunu bu Politika kapsamında "Hayran İçeriği" olarak değerlendirmekteyiz. Her ne kadar resmi olmayan hayran buluşmaları konusunda son derece heyecanlı olsak da bu tarz buluşmalar düzenlerken aklınızda bulundurmanızı istediğimiz birkaç kural var.

Tüm Hayran İçeriklerinde olduğu gibi yerel kanunlar ile yönetmeliklere uyduğunuzdan emin olmaktan sorumlusunuz.  Hayran buluşmaları konusunda sorumluluk almamaktayız ve hayran buluşmasına katılan veya herhangi başka bir şekilde bu buluşmalarda başka şekilde yer alan herkese bu durumu açıkça ifade etmelisiniz Hayran buluşması ile ilgili her konu ve bu Politikaya uymak yalnızca siz sorumluluğunuz altında bulunmaktadır.

Lütfen hayran buluşması hakkında ilgili yetkilileri bilgilendirdiğinizden ve yetkililerden, mekan sahiplerinden ve diğer ilgili taraflardan organizasyon için yeterli izinleri aldığınızdan emin olun.

Ayrıca Topluluk Turnuva Yönergelerimize de bakınız.

3. İLAVE KOŞULLAR

Geliştirici politikaları ve sözleşmeleri. Hayran İçeriğinizi paylaşmak amacıyla seçtiğiniz platformun veya kanalın kurallarına uymanız Supercell için büyük önem taşımaktadır. Dönem dönem uygulanan geçerli geliştirici politikalarına ve sözleşmelerine her zaman uymak zorundasınız. 

Hayran İçeriğinin tarafımızdan kullanımı. Biz Hayran İçeriğinizi zaman zaman makul gördüğümüz şekilde, tazmin etmeksizin, çevrimiçi kanallarımızda tekrar yayınlamak veya pazarlama faaliyetlerimizde başka bir şekilde kullanmak örneklerinde olduğu gibi kullanabiliriz.

Yayınlanmayan bilgiler ve geri bildirim. Tarafımızdan henüz yayınlanmamış bir içerik hakkında bilgi alırsanız bu bilgiyi kendinize saklamalı ve başka kimseye ifşa etmemelisiniz. Ayrıca bize oyunlarımız veya başka hizmetlerimiz hakkında bilgi ya da öneriler sunmak gibi herhangi bir geri bildirimde bulunursanız bunları, tarafınıza karşı hiçbir telafi ya da başka diğer yükümlülük yüklenmeden kullanabileceğimizi kabul edersiniz.

Hangi tür Hayran İçeriğinin uygun olduğuna karar verme hakkımız saklıdır ve bu Politikadaki sınırlı kullanım lisansını, herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle iptal edebiliriz.

Bu Politika, Supercell Hizmet Şartları'nın bir parçasıdır ve herhangi bir zamanda bunları değiştirebiliriz.  Hayran İçeriği amaçları için Supercell Varlıklarını kullanırken kullanımınız (tüm garanti feragatları ve sorumluluk kısıtlamaları dahil) Supercell Hizmet Şartlarına tabidir. Bu Politikanın bir hükmünün Hizmet Şartlarının bir hükmü ile çelişmesi halinde, bu Politika, Hayran İçeriği ile ilişkili tüm sorunlarda önceliğe sahip olacaktır.