Supercell logo
Brawl Stars — 6 gru 2023

Nadchodzące zmiany Karnetu Zadymiarskiego

Tak, Karnet Zadymiarski nie będzie dostępny za klejnoty od stycznia 2024 r. (!!!)
Nie, nie wpłynie to na postępy w darmowej grze (uff!).

Co chcemy osiągnąć?

 • Większą frajdę z ukończenia Karnetu Zadymiarskiego

 • Większą elastyczność w zakresie postępów

 • Większą satysfakcję z zakupu

 • Lepszą monetyzację Karnetu celem rozwijania gry

Ten post zawiera MNÓSTWO informacji, więc dokładnie go przeczytajcie! Zachęcamy też do dzielenia się pytaniami, wątpliwościami i przemyśleniami na naszych profilach w mediach społecznościowych. Zapoznamy się z nimi, a w razie potrzeby opublikujemy kolejnego posta z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Liczymy jednak, że ten tekst wyjaśni ⭐WSZYSTKIE⭐ wątpliwości.

Informujemy wcześniej na wypadek, gdybyście oszczędzali klejnoty na kolejne Karnety Zadymiarskie i wciąż chcieli je wykorzystać na karnet Ranczo Strażnika #RangerRanch i Dziwny Cyrk #BizarreCircus.

Podsumowanie zmian dotyczących Karnetu Zadymiarskiego znajdziecie na końcu artykułu. Mimo to zalecamy, by przeczytać całość – w końcu wiedza to potęga. Zaczynamy!

Czas trwania sezonu

BYŁO: 2 miesiące, rozpoczęcie w pierwszy poniedziałek miesiąca
BĘDZIE: 1 miesiąc, rozpoczęcie w pierwszy czwartek miesiąca

Wiemy, że większości graczy nie udaje się ukończyć Karnetu Zadymiarskiego, a ci, którym to się udaje, nie czują się usatysfakcjonowani.

Wiemy także, że wielu graczy przestaje grać, gdy odbierze już swojego zadymiarza, po czym powraca do gry po zakończeniu sezonu (albo nie powraca w ogóle 🪦).

Sezon trwający miesiąc to gwarancja poczucia świeżości. Gracze o wiele bardziej angażują się w grę w pierwszym miesiącu sezonu, dlatego sądzimy, że więcej graczy ukończy karnet w nowej formie, tym samym zdobywając więcej nagród niż w poprzedniej formule.

Zmieniliśmy także dzień rozpoczęcia sezonu tak, aby sezony rozpoczynały się zaraz po aktualizacji i bliżej weekendu (weekend po aktualizacji od razu będzie fajniejszy!).

Zadania i żetony

BYŁO: Większość postępów w Karnetach Zadymiarskich wynika z dziennych misji
BĘDZIE: Większość postępów w Karnetach Zadymiarskich wynika z misji sezonowych, które można ukończyć w dowolnym momencie sezonu

Grając codziennie i wykonując misje dzienne, ukończysz Karnet Zadymiarski i otrzymasz więcej nagród. Nie powinna to być jednak główna ścieżka.

Wiemy, że wielu graczy może grać wyłącznie w określonych dniach i porach lub w weekendy, więc zwiększyliśmy liczbę dostępnych misji sezonowych. To powinno dać graczom większą swobodę w zakresie tego, w jaki sposób (i kiedy) chcą ukończyć Karnet Zadymiarski, a jednocześnie nie zaszkodzi tym, którzy grają codziennie.

Nadchodzą jeszcze dwie zmiany dotyczące misji: usuniemy trudną misję i zastąpimy ją większą liczbą średnich misji (za które nagroda będzie teraz wynosić 500 żetonów, a nie 250), aby gracze mogli czynić postępy w sposób płynniejszy i mniej uciążliwy. Ponadto misje sezonowe będziemy dodawać codziennie, a nie tylko we wtorki i czwartki. To o wiele łatwiejsze do zrozumienia i zapewnia większą swobodę graczom, którzy preferują krótsze sesje.

Pod kątem tych zmian zwiększymy również liczbę żetonów niezbędnych do odblokowania każdej klasy i końcowej nagrody. Nie powinno to wpłynąć na szybkość postępów – tempo się nie zmieni, zwiększy się jedynie liczba sposobów ukończenia karnetu.

Nagrody za postępy w darmowym Karnecie Zadymiarskim dla niepłacących graczy

(Zwracamy uwagę, że poniższe dane dotyczą graczy, którzy zbierają klejnoty, by otrzymać darmowy Karnet Zadymiarski co drugi sezon, co daje 3 karnety rocznie).

BYŁO – nagrody za 1 rok: 90 525 monet, 28 500 punktów mocy, 540 klejnotów, 8880 kredytów, 4500 chromatycznych kredytów
BĘDZIE – nagrody za 1 rok: 96 000 monet, 30 000 punktów mocy, 600 klejnotów, 12 000 kredytów, 0 chromatycznych kredytów
Do NOWEGO Karnetu Zadymiarskiego dodamy także: 348 dropów Starr i 12 gwarantowanych legendarnych dropów Starr. Więcej informacji poniżej!

Możecie się zastanawiać: „Eee... gdzie moje chromatyczne kredyty? Jakiś nerf mnie ominął?!”
Nie, chromatyczne kredyty zostaną usunięte (więcej informacji poniżej!). Przeliczymy je na kredyty. Kredytów wciąż będzie mało, dlatego na końcu każdego miesięcznego karnetu dodajemy legendarny drop Starr w ramach darmowej ścieżki. To powinno wystarczyć!

„A co z końcowymi nagrodami?”
Oprócz premii do postępów w ramach darmowej ścieżki dodajemy też 348 dropów Starr rocznie za ukończone Karnety Zadymiarskie (29 za każdy miesięczny karnet). Końcowe nagrody zastąpimy dropami Starr (których odblokowanie będzie wymagać więcej żetonów).

„No ale COŚ chyba musicie osłabić, nie?”
Tak. Jeśli korzystasz z darmowej gry i darmowych Karnetów Zadymiarskich co drugi sezon, zdobędziesz błyskotki o mniejszej wartości, ale w dropach Starr znajdziesz więcej przedmiotów kosmetycznych. Liga Mocy (po zmianach) powinna pozostać głównym źródłem błyskotek, ale tym zajmiemy się na początku przyszłego roku.

Podsumowując, gracze grający za darmo będą mieli odrobinę łatwiej, a klejnoty będą mogli przeznaczyć na inne rzeczy, takie jak przedmioty kosmetyczne, postępy, oferty i tak dalej. Zmiany te powinny spowodować demokratyzację nagród – oznacza to, że okazjonalni gracze zdobędą o wiele więcej przedmiotów.

Celem tych zmian jest udoskonalenie Karnetu Zadymiarskiego w każdym aspekcie. Obecnie w przypadku niepłacących graczy optymalną metodę stanowi kupowanie Karnetu Zadymiarskiego za klejnoty co drugi sezon. Nie chcemy odebrać im tej możliwości, dlatego nowy Karnet Zadymiarski będzie obejmował wszystkie te nagrody na darmowej ścieżce.

Ceny Karnetu Zadymiarskiego, wartość i nagrody

BYŁO: 169 klejnotów lub 9,99 USD za Karnet Zadymiarski z ukończonymi 10 klasami (w sklepie Supercell)
BĘDZIE: Karnet nie będzie już dostępny za klejnoty. Cena wynosi 6,99 USD za miesięczny Karnet Zadymiarski lub 9,99 USD za nowy Karnet Zadymiarski Plus (obejmujący ukończenie karnetu w 25%)

Obecnie Karnet Zadymiarski gwarantuje ok. 13-krotną wartość inwestycji. Dzięki przejściu na system IAP (transakcji w aplikacji) ZNACZNIE zwiększymy tę wartość. Nowy Karnet Zadymiarski gwarantuje niemal 18-krotną wartość inwestycji, a w przypadku Karnetu Zadymiarskiego Plus – ponad 20-krotność i unikatowe przedmioty kosmetyczne.

Zauważycie zapewne, że skoro 2-miesięczny karnet kosztował 9,99 USD, to miesięczny powinien kosztować 4,99. Korzyści w przypadku miesięcznego Karnetu Zadymiarskiego będą jednak o WIELE większe.

Oto porównanie nagród za płatny Karnet Zadymiarski:

BYŁO – 9,99 USD – nagrody za 2 miesiące: 5695 monet, 2400 punktów mocy, 720 kredytów, 4350 błyskotek, 0 klejnotów
TERAZ – 6,99 USD – nagrody za 1 miesiąc: 8000 monet, 2000 punktów mocy, 1000 kredytów, 2200 błyskotek, 50 klejnotów (aktualizacja: 6 grudnia 2023)
Poza tym NOWY Karnet Zadymiarski zawiera: epickie przebranie, kolekcjonerskie odznaki, kolekcjonerski spray, kolekcjonerska ikona, więcej żetonów, a także możliwość odblokowania dowolnego zadymiarza (nawet epickiego) LUB odebrania w zamian 1000 kredytów

Zadymiarze nie będą już zawarci w Karnecie Zadymiarskim. Zamiast tego będziecie mogli natychmiastowo odblokować dowolnego Zadymiarza do poziomu epickiego lub odebrać 1000 dodatkowych kredytów, które zostaną dodane do drogi Starr i pomogą wam odblokować kolejnych Zadymiarzy.

Tak czy siak, oto zawartość Karnetu Zadymiarskiego Plus:

 • Wszystko, co zawiera Karnet Zadymiarski

 • Do tego 3000 monet, 1500 punktów mocy, 1500 błyskotek, 50 klejnotów

 • Ekskluzywne* wersje kolorystyczne przebrania z Karnetu Zadymiarskiego, unikatowy tytuł i nie tylko!

*Przebrania w ramach Karnetu Zadymiarskiego są ekskluzywne przez rok!

Zmiany dotyczące chromatycznych kredytów i chromatycznych zadymiarzy

BYŁO: Chromatycznych zadymiarzy można otrzymać wyłącznie za klejnoty, chromatyczne kredyty i w Karnecie Zadymiarskim
BĘDZIE: Chromatyczna rzadkość zostanie usunięta razem z chromatycznymi kredytami. Chromatyczni zadymiarze zostaną przeniesieni na drogę Starr, gdzie będzie można ich otrzymać za klejnoty i kredyty

Każdy zadymiarz chromatyczny otrzyma inny poziom rzadkości (jeśli chcecie kupić ich za chromatyczne kredyty, pospieszcie się!) Oto nowe poziomy rzadkości zadymiarzy:

Epicki – Pearl, Mandy, Maisie, Sam, Lola, Ash, Belle, Gale i Colette
Mityczny – Lou, Ruffs, Buzz, Fang, Janet, Otis, R-T, Charlie, Eve i Buster
Legendarny – Cordelius i Surge

Jeśli nie zużyjecie chromatycznych kredytów, zostaną one przeliczone na kredyty (1,85 kredytu za każdy chromatyczny kredyt) po wdrożeniu aktualizacji.

Zmiana ta oznacza, że ścieżka mistrzostwa każdego chromatycznego zadymiarza zmieni się odpowiednio do jego nowej rzadkości. Jeśli chcecie skorzystać z bieżących nagród, macie dwa miesiące!

Uważamy, że w obliczu możliwości wyboru dowolnego zadymiarza do poziomu epickiego lub 1000 kredytów na każdy karnet koncepcja rzadkości chromatycznej i chromatycznych kredytów straciła sens. Poza tym jedno miejsce, w którym można zdobyć zadymiarzy, to ułatwienie dla wszystkich. Mamy nadzieję, że każdy Karnet Zadymiarski zapewni graczom większą wartość i różnorodność.

WAŻNE:

Powyższe liczby powinny być już ostateczne (lub bardzo zbliżone), a ogólna koncepcja zmian powinna pozostać niezmieniona. Cena Karnetu Zadymiarskiego może jednak ulec zmianie w zależności od waluty.

Więcej informacji i plany na przyszłość!

 • Nadal planujemy wypuszczać 10–12 nowych zadymiarzy rocznie

 • Choć nowe sezony Karnetu Zadymiarskiego będą wychodziły co miesiąc, aktualizacje będziemy publikować co 2 miesiące.

 • Jako że rzadkość chromatyczna zniknie, zadymiarze będą cechować się różnymi poziomami rzadkości (rzadki, superrzadki, epicki, mityczny i legendarny). Jeśli nie będą stanowić części karnetu, będzie można ich otrzymać w dniu premiery za kredyty.

 • Prawdopodobnie udostępnimy wcześniejszy dostęp do zadymiarzy poza Karnetem Zadymiarskim, zważywszy na sukces premiery Chucka.

 • Organizowane będą większe wydarzenia podobne do kampanii z polowaniem na dropy Starr #ShootingStarrDrops, które powinny zrekompensować brak nagród klubowych.

 • Naszym kolejnym celem będzie Liga Mocy – będzie nie tylko źródłem błyskotek, dodamy też szpanerskie przedmioty kosmetyczne.

„Nie chce mi się wszystkiego czytać. To w sumie co nowego?”

 • Sezon Karnetu Zadymiarskiego trwa miesiąc

 • Karnetu Zadymiarskiego nie można już kupić za klejnoty

 • Karnet Zadymiarski kosztuje 6,99 USD, a Karnet Zadymiarski Plus – 9,99 USD

 • Niepłacący gracze kupujący trzy karnety rocznie powinni odczuć szybsze postępy!

 • Osłabiono błyskotki na darmowej ścieżce

 • Za to nieco wzmocniono klejnoty

 • Wartość Karnetu Zadymiarskiego wzrosła z 13-krotności inwestycji do jej 20-krotności (25-krotności w przypadku Karnetu Zadymiarskiego Plus)

 • Chromatyczni zadymiarze i chromatyczne monety zostaną usunięte

 • Chromatyczni zadymiarze zostali rozdzieleni pomiędzy istniejące poziomy rzadkości

 • W związku z tym zmieni się również ich ścieżka mistrzostwa

 • Dużo dropów Starr w Karnecie Zadymiarskim (w tym gwarantowany drop legendarny co miesiąc)

 • Zmienią się również nagrody końcowe

 • Dziękujemy za lekturę!

To już wszystko. Dziękujemy, że przeczytaliście cały artykuł lub obejrzeliście wideo twórców. Powiedzcie nam, co myślicie o tych zmianach!