Hayran İçeri̇ğİ poli̇ti̇kasi

Son güncelleme: 12 Ekim 2018

Topluluğumuzu çok seviyoruz ve oyuncuların Supercell markaları ile yaptığı ve yapmak istediği şeylerin harika olduğunu düşünüyoruz! Bir Barbar bile oyuncuların çoğunun, Supercell varlıklarını (aşağıda açıklanmıştır) sadece oyunlarla ilgili ilginç şeyler oluşturmak için kullanmak istediğini anlayabilir. Bu konuda gerçekten çok mutluyuz. Fakat bazen insanlar bunu fazla ileriye götürüp topluluğa ürünlerinin, hizmetlerinin, sitelerinin veya videolarının Supercell ile bağlantılı, Supercell tarafından onaylanmış veya üretilmiş olduğuna inandırmaya çalışıyor. Bunu, Topluluktan ve Supercell oyun ekiplerinin çabalarından faydalanmak için kasıtlı olarak yapan kişiler var. Bu durum oyuncuların içeriğin resmi olduğunu düşündüğü için bu bilgilere inanmasına, bir şeyler satın almasına veya kişisel bilgilerini vermesine yol açabiliyor. Bu bizi gerçekten çok üzüyor.

Bu Hayran İçerik Politikası, Hayran İçeriği olması amacıyla tarafımızdan sağlanan herhangi hayran seti ("Supercell Ürünleri") de dahil olmak üzere, Clash of Clans, Clash Royale, Hay Day, Brawl Stars ve Boom Beach'teki Supercell Oy'nin ("Supercell") telif hakları ve ticari markalarını kullanımınızı yönetir. Bu Politikanın ihlali durumunda uyarıda bulunmayacağız.

1. HAYRAN İÇERİĞİ İÇİN ÖZEL KURALLAR

Sadece Hayran İçerikleriyle ilgilidir. Hayran İçeriği amaçları derken şunu kastediyoruz: Hayran İçeriğindeki Supercell Ürünlerini kullanımınız, sadece bu Politika tarafından izin verilen Supercell ürünlerini göstermek, belirtmek ve ürünler hakkında tartışmak ile sınırlıdır. Supercell oyun karakterleri üzerine kurulmuş oyunlar gibi Supercell Ürünleri üzerine yeni ürünler veya içerikler oluşturamazsınız. Bu, ücretsiz olsalar bile yasaktır. İzin Verilen Hayran İçeriği, bu Politika çerçevesinde oldukları sürece, ticari olmayan hayranlar tarafından oluşturulan çevrimiçi rehberler ve rehber uygulamaları, hayran buluşmaları, hayran sayfaları ve oyun videolarını içeriyor.

Ticari amacınız olamaz. Supercell tarafından özellikle onaylanmadığı takdirde, Hayran İçeriğinizin müşterilerinden veya ziyaretçilerinden hiçbir şekilde (uygulama içi özellikler de dahil olarak) bir ücret almaya izniniz yoktur. Bu kuralın etkilemediği iki istisna vardır: Hayran İçeriğinizden reklamlar veya bağışlar ile para kazanmak. Reklamları kullanıyorsanız, reklamların geçerli tüm yasalara, kurallara, yönetmeliklere ve geliştirici politikalarına uymaları gerekir. Oluşturduğunuz içerikle bağlantılı olarak bağışları kullanıyorsanız, bağışların tamamen gönüllü olması gerekir ve bağışlar hiçbir özel özellikle, uygulama içi satın alımla veya diğer avantajlarla bağlantılı olamaz.

Supercell markasına saygılı olmalısınız. Hiçbir şekilde Supercell'in Hayran İçeriğinizin sponsoru veya sahibi olduğunu veya Hayran İçeriğinizi desteklediğini ima edemezsiniz. Supercell Ürünleriyle Supercell'in logolarına, ticari markalarına veya Supercell ürün ve hizmetlerinin diğer bileşenlerine benzer herhangi bir malzeme oluşturamazsınız. Açık iznimiz olmadan Supercell Ürünlerinde değişiklik yapamazsınız.

İçeriğiniz çevrimiçi olmalıdır. Sizinle Supercell arasında ayrı ve açık bir yazılı anlaşma olmadığı sürece Supercell Ürünleri veya diğer Supercell fikri mülkiyetlerini taşıyan t-shirt gibi fiziksel öğeler üretmenize veya dağıtmanıza (ücretsiz veya ücretli) izin verilmez.

Romanlar, tiyatrolar veya benzerlerine izin verilmez. Açık yazılı iznimiz olmadan Supercell fikri mülkiyetlerini içeren herhangi bir roman, tiyatro eseri veya diğer uyarlama yazamaz, üretemez veya oluşturamazsınız.

Sorumluluk uyarısı eklemelisiniz. Supercell Ürünlerini kullanmanızla ilgili olarak Hayran İçeriğinin son kullanıcılarına okunabilir olan bir yazı tipinde aşağıdaki uyarıyı (veya aynı anlamdaki gayri resmi bir uyarı notunu) ekleyin: "Bu içerik Supercell ile bağlantılı değildir, Supercell tarafından desteklenmemiştir, veya özel olarak onaylanmamıştır ve Supercell bu içerikten sorumlu değildir. Daha fazla bilgi için lütfen Supercell'in Hayran İçerik Politikasını inceleyin: www.supercell.com/fan-content-policy."

Benzer alan adları olamaz. Aramızda açık ve yazılı bir anlaşma olmadan Hayran İçeriğiniz için Supercell'in tescilli markalarını (SUPERCELL, CLASH ROYALE, CLASH OF CLANS, BRAWL STARS, HAY DAY veya BOOM BEACH gibi markalar) içeren alan adları, sosyal medya hesapları veya ilgili adresler kaydedemezsiniz.

2. EK KOŞULLAR

Geliştirici politikaları ve anlaşmaları. Hayran İçeriğinizi paylaşmayı seçtiğiniz platform veya kanalın kurallarına saygı göstermeniz Supercell için çok önemlidir. Her zaman geçerli geliştirici politikalarına ve anlaşmalarına uygun davranmalısınız.

Hayran İçeriğinizi kullanımımız. Zaman zaman, makul olduğunu düşündüğümüz bir şekilde tazminat ödemeden Hayran İçeriğinizi kullanabiliriz, geliştirebilir veya düzenleyebiliriz. Örneğin, oyunlarımızda kullanmak, içeriğinizi çevrimiçi kanallarımızda yeniden yayınlayabilir veya pazarlama faaliyetlerimizde kullanabiliriz.

Yayınlanmamış bilgiler ve geri bildirim. Bizden henüz yayınlanmamış içeriklerle ilgili bilgi alırsanız bu bilgileri kendinize saklamalı ve başkalarıyla paylaşmamalısınız. Ayrıca oyunlarımız veya başka konularda bize herhangi bir tür geri bildirim, yorum veya tavsiye ilettiğinizde bunu tazminatsız veya başka yükümlülükler olmadan kullanabileceğimizi kabul etmiş olursunuz.

Hangi Hayran İçeriğinin uygun olduğuna karar verme hakkımızı saklı tutuyoruz. Ayrıca istediğimiz zaman ve istediğimiz nedenle bu Politikadaki sınırlı kullanım lisansını iptal edebiliriz.

Bu Politika, Supercell Hizmet Koşullarının bir parçasıdır ve maddelerini istediğimiz zaman değiştirebiliriz. Hayran İçeriği amacıyla Supercell Ürünlerini kullanımınız, Supercell Hizmet Koşullarına (herhangi bir garanti koşulu ve sorumluluk sınırlamaları da dahil olmak üzere) tabidir. Bu Politikadaki koşullardan birinin Hizmet Koşullarından biriyle çelişmesi durumunda Hayran İçeriğiyle ilgili konularda bu Politika öncelik taşır.