خط‌مشی بازی سالم و عادلانه

تامین محیط بازی امن و جوانمردانه مهم‌ترین اولویت ما به شمار می‌رود. بمنظور نیل به این هدف، ما هیچ‌گونه رفتار تقلب‌آمیز یا توهین‌آمیز را بر نمی‌تابیم.
هر نوع حسابی که در فعالیت‌های زیر نقش داشته باشد مشمول جریمه‌هایی مانند لغو اعتبار ارز درون بازی، تعلیق موقت حساب بازی و بستن دائمی حساب بازی قرار خواهد گرفت.

به ما کمک کنید محیط بازی عالی‌ای خلق کنیم و با رعایت موارد زیر حین بازی، امنیت حساب و دستگاه خود را تامین کنید:

با احترام بازی کنید!

رفتار توهین‌آمیز

همه ما در تلاشیم تا با هم از بازی‌ها لذت ببریم. برخی اوقات این به این معنی است که به خاطر نبردها یا دربی‌های شکست‌خورده با دوستان خود بحث می‌کنیم. این طبیعی است، اما رفتار توهین‌آمیز نسبت به دیگران مسلماً لذت و هیجان بازی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

محترمانه درخواست می‌شود در تمامی مکاتبات و ارتباطات حین بازی جنبه ادب و احترام را حفظ نمایید. این امر به واژگان مورد استفاده در نام و معرفی تیم‌تان (اعم از یگان رزمی، قبیله یا محله) نیز اطلاق می‌شود.

برخی فعالیت‌ها که از نظر ما نامناسب تلقی می‌شوند عبارتند از:

 1. کلام نفرت‌انگیز، نژادپرستانه و سایر عبارت‌های تبعیض‌آمیز
 2. عبارات شهوت‌انگیز یا شوخی‌های جنسی
 3. تهدید یا ارعاب و آزار
 4. استفاده از کلمات نامناسب و توهین‌آمیز
 5. قلدری کردن

گزارش کنید! در صورت مواجهه با بازیکن دیگری که رفتار توهین‌آمیز در قبال شما یا بازیکنان دیگر دارد، لطفاً با استفاده از دکمه «گزارش» موجود در محیط گپ (چت) ما را مطلع سازید. گزارش‌های شما توسط ناظم‌های (مدریتور) تعلیم دیده ما بررسی و اقدامات مقتضی به عمل خواهند آمد.

پیامدهای رفتار نامناسب: رفتار توهین‌آمیز می‌تواند منجر به بسته شدن موقتی یا دائمی حساب بازی فرد متخلف شود. ارائه گزارشات بی‌مورد نیز مجازات مشابهی در پی دارد.

تقلب نکنید!

استفاده از نرم‌افزارهای شخص ثالث

منظور از نرم‌افزارهای شخص ثالث برنامه‌های غیرمجازی است که نحوه انجام بازی (گیم‌پلی) را دستکاری می‌کنند. نرم‌افزار شخص ثالث با تغییر کارکرد بازی امتیازات ناعادلانه‌ای برای شما به همراه می‌آورد و در عین حال حساب و حریم خصوصی شما را در معرض خطر قرار می‌دهد.

نرم‌افزار شخص ثالث شامل موارد زیر می‌باشد:

 1. برنامه‌های هک کننده، «تغییردهنده‌ها» (mods) یا برنامه‌هایی که عملکرد بازی را به شیوه‌ای ناعادلانه تغییر می‌دهند.
 2. «ربات‌ها» یا سرویس‌های بازی خودکار یا اسکریپت‌ها
 3. هر برنامه‌ای که به دنبال تغییر دادن یا پیشرفت بدون زحمت در مراحل بازی باشد

پیامدهای رفتار نامناسب: هر گونه تلاش برای کسب امتیازات ناعادلانه توسط نرم‌افزارهای شخص ثالث غیرمجاز منجر به محرومیت دائمی حساب(های) متخلف از بازی خواهد شد.

در دام کلاه‌بردارها نیفتید!

فروش غیرمجاز جواهر

برخی وب‌سایت‌ها و افراد، جواهر/الماس مورد استفاده در بازی‌ها را با تخفیفی چشمگیر عرضه می‌کنند. فریب نخورید! آنها کلاه‌بردار هستند.

در صورت اقدام به خرید، آنها اطلاعات ورود خصوصی شما (مانند شناسه Apple، اطلاعات کاربری Google Play و غیره) را از شما درخواست می‌کنند تا به حساب بازی شما دسترسی یابند. هشدار: این فروشنده‌ها به حساب شما دسترسی پیدا کرده و در اغلب موارد، حساب‌تان را تصاحب نموده و به بازیکنان دیگر می‌فروشند.

نکته مهم: در صورتی که اطلاعات خصوصی/نام کاربری و رمز عبور خود را در اختیار دیگران قرار دهید، برای همیشه امنیت بازی و فعالیت‌های مالی/آنلاین خود را تحت مخاطرات جدی قرار خواهید داد.

پیامدهای رفتار نامناسب: خرید جواهر یا الماس از فروشندگان شخص ثالث می‌تواند منجر به لغو اعتبار ارز درون-بازی و مسدود شدن دائمی حساب شما شود.

هر حساب فقط یک مالک معتبر دارد!

خرید، فروش و ‌اشتراک‌گذاری حساب‌های بازی

خرید، فروش، اشتراک‌گذاری یا واگذاری حساب‌های بازی به سایر بازیکنان نقض «شرایط استفاده از خدمات» ما به شمار می‌رود و به هیچ وجه مورد تایید Supercell نمی‌باشد.

فروش حساب شامل تبلیغات حساب‌های بازی مراحل بالا و ترغیب بازیکنان مشتاق برای پیشرفت کردن با وعده‌های واهی و غیرواقع‌بینانه می‌باشد.

مخاطرات مرتبط با فروش حساب عبارتند از:

 1. ممکن است فروشنده پول‌تان را بگیرد و از دادن حساب به شما خودداری کند
 2. هیچ اطمینانی وجود ندارد که فروشنده پس از فروش حساب به شما، کماکان از حساب مذکور استفاده نکند
 3. ممکن است یک حساب به چند نفر فروخته شود
 4. وضعیت چنین حسابی نامشخص است؛ ممکن است از قبل به دلیل تخلف به صورت دائمی مسدود شده باشد
 5. چنین حسابی هرگز امنیت نخواهد داشت؛ زیرا Supercell از ارائه خدمات پشتیبانی به حساب‌های واگذار شده معذور است
 6. در صورتی که تصمیم به صرف هزینه برای خرید یک حساب دارید، مطلع باشید همواره امکان مسدود ساختن آن بواسطه نقض «شرایط استفاده از خدمات» ما وجود دارد

با امتناع از فروش حساب خود و گزارش افراد متخلف کمک کنید پرونده این قبیل تخلفات را برای همیشه ببندیم!

پیامدهای رفتار نامناسب: ما از تضمین امنیت هر نوع حساب واگذار شده بین بازیکنان مختلف معذوریم و این حق را برای خود محفوظ می‌دانیم که در صورت تشخیص انتقال حساب بین بازیکنان آن را به طور دائمی مسدود نماییم.

سایر فعالیت‌های غیرقابل قبول

 1. جعل هویت کارکنان Supercell
 2. سرقت اطلاعات حساب سایر بازیکنان
 3. سوء استفاده از شرایط استرداد وجه
 4. سوء استفاده تعمدانه از مشکلات (باگ‌ها) بازی
 5. تشویق دیگران به نقض قوانین
 6. درخواست یا ارائه اطلاعات تماس شخصی
 7. سوء استفاده از گپ (چت) حین بازی برای تبلیغ، ارسال بدافزار و کلاه‌برداری

قوانین «خط‌مشی بازی سالم و عادلانه» (منشور اخلاقی) ما در رابطه با تمامی بازی‌های Supercell - شامل Boom Beach، Clash of Clans، Clash Royale (جنگ قبایل) و Hay Dayو Brawl Stars - اعمال می‌گردند.

هدف ما این است که بازیکنانمان در محیطی امن از بازی‌های ما لذت ببرند. به همین خاطر به بنیاد سلطنتی یگان مبارزه با زورگیری آنلاین (The Royal Foundation's Taskforce on the Prevention of Cyberbullying) پیوستیم که در ماه مه ۲۰۱۶ توسط شاهزاده ویلیام، دوک کمبریج ایجاد شده‌است. این یگان برخی از نام‌آشناترین افراد در رسانه و تکنولوژی و همچنین خیریه‌های کودکان و والدین را دور هم جمع کرده تا با همکاری هیئتی جوان، زیستن در فضای آنلاین را امن‌تر و آسان‌تر بکند.

این یگان با همکاری سازمان‌های ذکر شده، به رهبری جوانان و در مخالفت با زورگویی، منشور اخلاقی‌ای مخصوص اینترنت با عنوان «توقف کن، حرفی بزن، حمایت کن» منتشر کرده‌است. برای مطالعه بیشتر در این مورد می‌توانید به www.stopspeaksupport.com (تنها به زبان انگلیسی) مراجعه کنید.

وقتی صحبت به زورگویی می‌رسد، چیزی به نام ناظر بیگناه وجود ندارد و همه‌ی ما مسئول هستیم. تمام افراد در فضای آنلاین باید این قدرت را داشته باشند که مراقب دوستانشان باشند، جلوی زورگوها بایستند، با صدای بلند از حقوقشان دفاع کنند و حمایت دیگران را جلب کنند.

اعضای این یگان عبارتند از: The Anti-Bullying Alliance(اتحاد علیه زورگویی)؛ Apple؛ BT؛ The Diana Award (بنیاد جایزه دایانا)؛ EE؛ Facebook؛ Google؛ اینترنت اهمیت دارد؛ NSPCC؛ O2؛ Sky؛ Snapchat؛ Supercell؛ Talk Talk؛ Twitter؛ Vodafone و Virgin Media.

Stop, Speak, Support