GÜVENLİ VE DÜRÜST OYUN

Güvenli ve adil oyun kurallarına ilgi gösterdiğiniz için teşekkürler!

Güvenli ve adil bir oyun ortamı sunmak en büyük önceliğimizdir. Hile yapılmasına ve istismarcı davranışlara hiçbir şekilde göz yummuyoruz.
Aşağıda listelenen davranışlardan herhangi birini sergileyen tüm hesaplara oyun içi paraların iptal edilmesi, hesabın geçici olarak askıya alınması veya kalıcı olarak kapatılması gibi cezalar uygulanabilir.

Oynarken aşağıdakileri aklınızda tutarak harika bir oyun ortamı oluşturmamıza, hesabınızı ve cihazınızı güvende tutmamıza yardımcı olabilirsiniz.

SAYGILI SAVAŞIN!

İSTİSMARCI DAVRANIŞLAR

Hepimiz oyunların keyfini birlikte çıkarmak için buradayız. Zaman zaman kaybettiğimiz mücadeleler veya derbiler nedeniyle arkadaşlarımızla tartıştığımız olur. Bu normaldir, ancak başkalarını istismar etmek oyununun eğlence faktörünü kaybetmesini sağlar.

Tüm oyun içi iletişimlerde herkese karşı saygılı olmanızı rica ediyoruz. Takımınızın adı ve tanımında kullandığınız dile de dikkat etmeniz gerekir (Klan, Tim ya da Mahalle olması fark etmez).

Uygunsuz bulduğumuz davranışlar için birkaç örnek aşağıdadır:

 1. Nefret söylemleri, ırkçılık ve ayrımcılık içeren ifadeler
 2. Müstehcen veya cinsel içerikli konuşmalar
 3. Tehdit ve taciz
 4. Aşırı küfür
 5. Zorbalık

Bildirin! Size veya başkalarına karşı istismarcı davranan bir oyuncuyla karşılaşırsanız lütfen sohbet ekranındaki Bildir düğmesini kullanarak bize haber verin. Bu konuda eğitim almış moderatörlerimiz bildirimleri gözden geçirerek gerekli işlemleri yapacaktır.

Uygunsuz davranışların sonuçları: İstismarcı davranışlar oyun hesabınızın geçici ve hatta kalıcı olarak kapanmasına yol açabilir. Gerçek dışı bildirimlerde bulunmak da aynı şekilde sonuçlanabilir.

HİLECİ OLMAYIN!

ÜÇÜNCÜ TARAF YAZILIMLARIN KULLANIMI

Üçüncü taraf yazılımlar oyunu manipüle eden yetkisiz uygulamalardır. Oyunun işlevlerini değiştirerek adil olmayan avantajlar sağlamayı hedefleyen üçüncü taraf yazılımlar, hesabınızın gizliliğini de riske atar.

Üçüncü taraf yazılımlara aşağıdakiler dahildir:

 1. Oyunun işlevlerini adil olmayan bir şekilde değiştiren hackler, "mod"lar veya programlar
 2. "Botlar", otomatik oyun hizmetleri veya betikler
 3. Oyundaki ilerleme durumunuzu adil olmayan bir şekilde değiştirmeyi amaçlayan tüm diğer programlar

Uygunsuz davranışların sonuçları: Yasak 3. taraf yazılımları kullanarak adil olmayan bir avantaj elde etmeye çalışmak, bu eylemde bulunan hesapların kalıcı olarak engellenmesine neden olur.

HIRSIZLIĞI GOBLİNLERE BIRAKIN!

YETKİSİZ TAŞ SATIŞI

Bazı web siteleri ve bireyler indirimli taş veya elmas satıyor olabilir. Bunlara aldanmayın. Asıl amaçları dolandırıcılıktır.

Oyun hesabınıza erişmek için bireysel oturum açma bilgilerinizi (Apple Kimliği, Google Play kimlik bilgileri vb. gibi) talep ederler. UYARI: Bu satıcılar hesabınıza eriştiklerinde çoğunlukla hesabınızı çalar ve diğer oyunculara satmaya çalışır.

ÖNEMLİ: Kişisel bilgilerinizi/oturum açma bilgilerinizi 3. taraflara verdiğinizde, oyununuzu ve finansal/çevrimiçi güvenliğinizi kalıcı olarak riske atarsınız.

Uygunsuz davranışların sonuçları: 3. taraf satıcılardan taş veya elmas satın almak uygulama içi paranızın iptal edilmesine ve hatta hesabınızın kalıcı olarak engellenmesine yol açabilir.

SADECE BİR HESABINIZ OLABİLİR!

OYUN HESAPLARININ SATIN ALINMASI, SATILMASI VE PAYLAŞILMASI

Oyun hesabı satmak, vermek veya satın almak hizmet koşullarımıza aykırıdır ve Supercell tarafından kabul edilmez.

Hesap satış faaliyetleri, yüksek seviye oyun hesaplarının reklamını yapmayı ve ilerlemek isteyen oyuncuları gerçekçi olmayan etkileyici vaatlerle cezbetmeyi de içerir.

Hesap satışıyla ilgili riskler şunlardır:

 1. Satıcı, paranızı alıp hesabı size vermeyebilir.
 2. Satıcının hesabı kullanmaya devam etmeyeceğinden emin olamazsınız.
 3. Aynı hesabı, birden fazla kişiye satıyor olabilir.
 4. Hesabın durumu belli değildir; kalıcı olarak engellenmiş olabilir.
 5. Hesap hiçbir zaman güvenli olmayacaktır. Supercell, kuralları ihlal eden hesaplara destek sağlamaz.
 6. Hesabı kullanırken oyun içi alışveriş yapacak olursanız kullanım şartlarımızın ihlali nedeniyle kalıcı olarak engellenme olasılığınız vardır.

Hesabınızı satmayı reddederek ve kimin yaptığını bize bildirerek bu kötüye kullanımı engellememize yardımcı olun!

Uygunsuz davranışların sonuçları: Bir oyuncudan diğerine aktarılmış hesapların güvenliğini garanti edemeyiz; oyuncular arasında aktarılmış tüm hesapları kalıcı olarak engelleme hakkımız saklıdır.

DİĞER UYGUNSUZ DAVRANIŞLAR

 1. Kendini Supercell çalışanı gibi tanıtma
 2. Diğer oyuncuların hesaplarını ele geçirme amaçlı e-dolandırıcılık faaliyetleri
 3. Para iadesi istismarı
 4. Oyundaki hataları bilinçli olarak istismar etme
 5. Başkalarını kuralları ihlal etmeye teşvik etme
 6. Kişisel iletişim bilgilerini talep etme veya verme
 7. Oyun içi sohbeti Reklam, Spam ve Dolandırıcılık amaçlı kullanma

Güvenli ve Adil Oyun politikamızdaki kurallar (Davranış Kuralları) tüm Supercell oyunları (Boom Beach, Clash of Clans, Clash Royale, Hay Day ve Brawl Stars) için geçerlidir.

Oyuncuların, oyunlarımızın keyfini güvenli bir ortamda çıkarmasını istiyoruz. Bu nedenle Cambridge Dükü Prens William tarafından kurulmuş The Royal Foundation'ın Siber Zorbalığı Önleme Komitesine katıldık. Bu Komite, medya ve teknoloji dünyasında en iyi bilinen isimlerden bazılarıyla çocuk ve ebeveyn derneklerini bir araya getiriyor. Komitedekiler, çevrimiçi daha güvenli ve destekleyici bir ortam sağlamak için gençlerden oluşan bir panelle birlikte çalışıyor.

Komitenin son girişimi, gençlerin öncülük ettiği, internette zorbalığı önlemeye yönelik bir davranış yönergeleri çalışması: "Dur, Anlat, Destek Ol". Bu çalışmayla ilgili daha fazla bilgiye www.stopspeaksupport.com adresinden ulaşabilirsiniz (İngilizce).

Zorbalığa sessiz kalmak kabul edilebilir bir davranış değildir. Çevrimiçi herkes arkadaşlarını kollamalı, zorbalığa geçit vermemeli, seslerini yükseltmeli ve destek almalıdır.

Komite üyelerinden bazıları: The Anti-Bullying Alliance, Apple, BT, The Diana Award, EE, Facebook, Google, Internet Matters, NSPCC, O2, Sky, Snapchat, Supercell, TalkTalk, Twitter, Vodafone ve Virgin Media.

Stop, Speak, Support